Gå til hovedindholdet
MENU
Aula_close Layer 1
Sønderbroskolen: Bevægelse i Centrum
Mobil menu

Skolebestyrelsesmedlemmer

René Nesgaard Nielsen

Konstitueret formand 
Far til Mathilde på 6.årgang 
Valgperiode august 2022 - juli 2026 
(Kontaktperson 6.årgang) 


 

Kristine Ahlmann Hjuler

Forældrerepræsentant 
Mor til Clara på 1.årgang, Vera på 3. årgang og 
Vilhelm på 7.årgang 
Valgperiode august 2022 - juli 2026 
(Kontaktperson 1. årgang og 3.årgang) 
 

Billed af Forældrerepræsentant Kristina Ahlmann Hjuler

Louisa Rosamynthe Holm

Forældrerepræsentant 
Mor til Victor på 9.årgang 
Valgperiode august 2020 - juli 2024 
(Kontaktperson 9. årgang) 

Billed af Forældrerepræsentant Louisa Rosamynthe Holm 

Pasa Kovacevic

Forældrerepræsentant 
Mor til Adna på 9.årgang 
Valgperiode august 2020 - juli 2024 
(Kontaktperson 0. årgang og 8.årgang) 

Billed af Forældrerepræsentant Pasa Kovacevic 

Kristoffer Klit Christensen

Forældrerepræsentant 
Far til Jonas på 9.årgang 
Valgperiode august 2022 - juli 2024 
(Kontaktperson 2. årgang og 9.årgang) 

Billed af Forældrerepræsentant Kristoffer Klit Christensen

Laura Drustrup

Forældrerepræsentant 
Mor til Oscar 0.årgang 
Valgperiode - august 2024 - juli 2026


 

Tatjana Espersen

Mor til Nadia på 4. årgang og Bella på 6.årgang 
Valgperiode august 2022 - juli 2026  
(Kontaktperson 4.årgang og 5. årgang) 

Tem Frank Andersen

Eksternt medlem 
Næstformand i SIFA 
Valgperiode: august 2024 - juli 2025

Billed af Eksternt medlem Tem Frank Andersen
 Torben Poulsen

Eksternt medlem 
Rektor på Aalborghus Gymnasium
Valgperiode: august 2024 - juli 2025

Billed af Eksternt medlem Torben Poulsen
 

Lisbeth Rasmussen

Medarbejderrepræsentant Afdelingsleder i DUS 
 

Jeanette Christensen

Medarbejderrepræsentant Lærer/trivselsperson 

Jan M. Frederiksen

Skoleleder 
 
 

Anja Toft Hassing

Afdelingsleder m. souschef 
 

EmilAdelborg

Udskolingsleder

Ove Lauridsen

DUS-/indskolingsleder